Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Druk na drewnie

Jednym z ciekawszych materiałów, który może posłużyć jako nietypowy nośnik informacji jest drewno. Do tego celu nadają się różnego rodzaju drewna: lipowe, sosnowe, świerkowe, bukowe, brzozowe czy różnego rodzaju produkty drewniane: płyty mdf, sklejka. Na drewnie możemy drukować w różnych metodach:

 

metoda UV – druk farbami utrwalanymi promieniowaniem ultrafioletowym UV, druk ten jest trwały, odporny na wodę oraz umożliwia realizacje druku na rożnych powierzchniach.

Metoda termotransweru – do tego celu wykorzystujemy specjalnego rodzaju papier np.: MultiTrans marki FOREVER. Na początku drukujemy zdjęcie na takim papierze, następnie za pomocą prasy, która ma ma możliwość podgrzania ściskamy papier wraz z drewnem. W tym momencie następuje prześnienie barwników z papieru na drewno w wyniku podgrzania (termotranswer)

metoda sublimacji – (opisywaliśmy już tą metodę w artykule poświęconym drukarkom termosublimacyjnym). W pierwszej kolejności impregnujemy deskę podkładem poliestrowym – przezroczystym bądź białym, następnie drukujemy na papierze odpowiednimi farmami sublimacyjnymi. Na końcu używając prasy z podgrzaniem przenosimy rysunek na drewno.

wypalanie – najprostsza metoda umieszczania informacji na drewnie poprzez termiczne wypalanie napisów.

Gdzie stosuje się druk na drewnie:

  • zdobienia frantów mebli
  • ikonografii, w obrazach na deskach
  • w materiałach reklamowych
  • elementach biżuterii

Polecamy:

Druk na eko-ogniskoTM – jest to rozpałka z drewna służąca do rozpalania grilla, kominków. Jest ekologiczna, nietoksyczna, posiada ciekawy design, oraz może służyć jako dokonały materiał marketingowy.

Pełna część jest dostępna po zalogowaniu się, wersja PDF, wydanie 4/2013 Otwarta Innowacja

Strona producenta http://eko-ognisko.com/

Komentarze obsługiwane przez CComment