Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Poland -Silicon Valley Science and Technology Symposium, które odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2012 roku na Stanford University w Dolinie Krzemowej, w Kalifornii. Sympozjum jest organizowane przez US-Polish Trade Council (USPTC, Polsko-Amerykańska Rada Współpracy) we współpracy z Polish-American Engineers Club of Silicon Valley oraz Radą Inżynierów Polskich Ameryki Północnej.

Poland-Silicon Valley Science and Technology Symposium i Poland Day at Global Technology Symposium są od lat seminariami poruszającymi tematy nauki, technologii i finansowania innowacyjnych przedsięwzięć w kontekście istotnym dla Polski. Tegoroczne trzydniowe Sympozjum jest organizowane przy współpracy z profesjonalnymi stowarzyszeniami po obu stronach Atlantyku wspierającymi kontakty naukowo-innowacyjne pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Dzięki udziałowi wysokich przedstawicieli rządu polskiego oraz cenionych ekspertów branżowych zarówno polskich jak i amerykańskich, Sympozjum zyskało rangę jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych konferencji naukowo-technicznych promujących polską innowacyjność.

Sympozjum jest doskonałą okazją do przedstawienia potencjału polskich przedsiębiorstw oraz wybitnych osiągnięć polskiej nauki amerykańskim partnerom i inwestorom, którzy są zainteresowani współpracą z polskimi podmiotami. Podczas Sympozjum przedstawiciele polskiej gospodarki mają możliwość czerpania z doświadczeń wiodących światowych ośrodków innowacji, jak i nawiązania współpracy z zagranicznymi firmami.

Tematyką dyskusji będą najbardziej aktualne zagadnienia o strategicznym znaczeniu dla rozwoju polskiej i światowej gospodarki, wśród nich:

  • Inteligentne sieci elektroenergetyczne – czy Polska będzie konsumentem czy partnerem?
  • Samochód elektryczny – co Polska może wnieść do tego przełomu technologicznego?
  • Gaz łupkowy – jakie technologie powinna Polska rozwijać?
  • Czujniki, MEMS – wielomiliardowy, dynamicznie rozwijający się przemysł; co Polska na to?
  • Rewolucyjne materiały - grafen i półprzewodniki to pole wielkich osiągnięć naukowych Polski, a jak wygląda plan komercjalizacji?
  • Finansowanie badań i przedsięwzięć innowacyjnych – fundusze rządowe, pozarządowe i prywatne, zapomoga naukowa czy droga do prężnej gospodarki?

Program obejmuje również prezentacje polskich regionów oraz województw pragnących zainteresować amerykańskich inwestorów. Na zakończenie Sympozjum odbędzie się posiedzenie Rady Inżynierów Polskich Ameryki Północnej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.usptc.org

Dalsza część artykułu dostępna jest do pobrania po zalogowaniu

Komentarze obsługiwane przez CComment